Umiejętności rodzicielskie

Rodzicielstwo może być najtrudniejszą pracą, jaką kiedykolwiek wykonujesz.

Niestety maluchy nie przyjeżdżają z instrukcją obsługi. Mnóstwo dostępnych książek i stron internetowych może czasami sprawiać wrażenie, że trudności są jeszcze większe, ze sprzecznymi poradami i podejściami, które mogą wydawać się nieodpowiednie.

Nasze strony poświęcone umiejętnościom rodzicielskim mają „zdroworozsądkowe” podejście.

Staramy się wyjaśnić, jakie porady są dostępne, i zaproponować kilka przemyśleń, jak zdecydować, co jest właściwe dla Ciebie i Twojego dziecka.


„Zacznijmy od samego początku…”

Rodzicielstwo zaczyna się w czasie ciąży, kiedy twoje ciało jest skutecznie przejmowane od wewnątrz. Większość ludzi wie o porannych mdłościach, ale zmęczenie, anemia i zmiany nastroju mogą być również cechą wielu ciąż.

Oprócz zajścia w ciążę i dbania o swoje ciało możesz również przygotować się na narodziny dziecka.

Nasza strona „Przygotowanie do rodzicielstwa” zawiera niektóre z rzeczy, które warto rozważyć.


Opieka nad dzieckiem

Możliwe, że nic nie jest w stanie przygotować nikogo na ten moment, w którym po raz pierwszy trzymają swoje nowe dziecko.

Nasze strony o opiece nad nowym dzieckiem pomogą Ci uporać się ze zmianami w Twoim życiu i jak opiekować się dzieckiem.

Chociaż możesz skupić się na dziecku, ważne jest, aby nie zaniedbywać siebie.

Karmienie niemowląt i małych dzieci

Karmienie jest prawdopodobnie drugim po spaniu problemem dla rodziców niemowląt i małych dzieci.

Od kwestii „jak odstawić od piersi” po pytania o to, czy Twoje dziecko zawsze będzie wybrednym jedzeniem (nie) i czy jest to faza (tak), znajdziesz strony, które mamy nadzieję, że będą stanowić pewne wskazówki.


Zarządzanie i poprawa problemów behawioralnych u małych dzieci

Gdy Twoje dziecko osiągnie etap malucha, prawie na pewno pojawi się inny problem – zachowanie.

Lata małego dziecka nie są nazywane ’ Strasznymi Dwójkami ’ bez powodu i prawie każde dziecko w tym okresie wpadnie w co najmniej jeden napad złości.

Kluczową kwestią jest rozwinięcie zrozumienia swojego dziecka i przyczyn jego zachowania. Z reguły dzieci chcą uwagi rodziców i zrobią wszystko, co konieczne, aby ją uzyskać, łącznie z napadami złości. Ważne jest, aby to zrozumieć i unikać robienia czegokolwiek, co może wzmocnić niepożądane zachowanie dziecka.


Zabawne dzieci

Zajęcie dzieci to połowa sukcesu, aby były spokojne i szczęśliwe, a dostępnych jest wiele porad na temat sposobów radzenia sobie z tym, w tym nasza strona – Najważniejsze wskazówki dotyczące wakacji szkolnych .

Oczywiście jest kwestia „elektronicznej opiekunki” i tego, czy dobrze jest spędzać czas dla dzieci przed telewizorem lub przy komputerze. Jest to odwieczny problem dla wszystkich rodziców, niezależnie od tego, czy Twoje dziecko ma zaledwie 18 miesięcy, czy zbliża się do 18 roku życia.

Imprezy dla dzieci są nieustannym wyzwaniem dla rodziców. Dowiedz się więcej o tym, jak sobie radzić na naszych stronach Planowanie przyjęć dla dzieci.


Nauka i rozwój

Jedną z Twoich najważniejszych funkcji jako rodzica jest pomoc dziecku w nauce i wspieranie jego nauki.

Oznacza to nie tylko ich formalne uczenie się , ale także uczenie się nieformalne , umiejętności społeczne i interpersonalne .

Jedną z najbardziej przydatnych rzeczy, które możesz zrobić, jest na przykład regularne czytanie z dziećmi .

W miarę jak Twoje dziecko rośnie i uczy się, musisz także wybrać ustawienia dla jego nauki.

Inną ważną funkcją rodziców jest pomaganie dzieciom w rozwijaniu niezależności, stopniowy i ciągły proces, który rozpoczyna się w okresie niemowlęcym i trwa przez całe dzieciństwo aż do dorosłości. Ten proces, przeprowadzony właściwie, zapewnia, że ​​dzieci dorosną zdolne do radzenia sobie z własnym życiem, zarówno fizycznym, jak i emocjonalnym.

Wybór szkoły jest też podobno tematem dyskusji wszędzie tam, gdzie spotykają się rodzice.


Rodzicielstwo nastolatków

Wielu rodziców przyzna, że ​​bał się lat nastoletnich.

Jeśli nie radzisz sobie z nastolatkami lub nie utrzymujesz otwartych kanałów komunikacji , martwisz się , jak możesz wesprzeć ich egzaminami i powtórkami lub poradzić sobie z ich obawami .

W przypadku szczególnych obaw możesz zapoznać się z naszymi stronami na temat nastolatków i alkoholu , nastolatków i narkotyków , imprez dla nastolatków i nocowania oraz agresji nastolatków .


Zastraszanie

Odkrycie, że Twoje dziecko było lub jest zastraszane, zawsze będzie trudne.

Przydatna może być również nasza strona poświęcona cyberprzemocy, ponieważ jest to rosnący trend, który prawdopodobnie będzie problemem przez jakiś czas.

Jeśli jesteś prześladowany, pomocna może być strona dotycząca radzenia sobie z prześladowaniem . Jako osoba dorosła być może będziesz musiała także wiedzieć o zastraszaniu w miejscu pracy .


Zmiana wyzwań

W miarę jak Twoje dzieci rosną i rozwijają się, zmieniają się oczywiście wyzwania, przed którymi stajesz. Nie zmienia się to, że nadal musisz być cierpliwy, zaradny i odporny . Twoja samoocena i pewność siebie będą prawdopodobnie testowane do granic możliwości przez lata.

Ważne jest, aby przez cały czas pamiętać, że jesteś najlepszym rodzicem dla swoich dzieci, ponieważ jesteś sobą .

Trzymaj się tej myśli, a życie może być łatwiejsze i łatwiejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *