Planowanie i przygotowywanie przyjęć dla dzieci

Imprezy dla dzieci są źródłem dużego stresu rodzicielskiego. Od tego, czy samemu zarządzać całym procesem, po catering i liczby, jest wiele do podjęcia.

Sprostanie oczekiwaniom dziecka i rodziny również wymaga pewnego wysiłku, ale jest doskonale osiągalne przy odrobinie namysłu.

Ta strona w dużej mierze skupia się na imprezach dla dzieci w wieku poniżej 10 lub 12 lat.


Znaczenie planowania na przyszłość

Być może najważniejszym aspektem przetrwania przyjęcia dla dzieci jest planowanie z wyprzedzeniem.

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz zarezerwować miejsce, czy po prostu zorganizować coś w domu, wcześniejsze przygotowanie i planowanie znacznie ułatwi Ci życie. Jeśli nic więcej, to pozwoli ci kupić jedzenie z dużym wyprzedzeniem i zorganizować imprezowe torby bez obaw o znalezienie rzeczy.

W planowaniu może pomóc ci szkolenie w tej tematyce.

Imprezy dla dzieci nie muszą być idealne


Możesz zauważyć, że zapomniałeś rozłożyć serwetki na stół, ale możesz być pewien, że dzieci tego nie zrobią! Wszystko, czego oczekuje się od przyjęcia dla dzieci, to to, aby dzieci miały szansę biegać i odpuszczać razem, być może pograć w jakieś gry lub zrobić rzemiosło, zjeść coś i wrócić do domu szczęśliwy.


Planowanie imprezy

Planując przyjęcie, należy wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Obejmują one:

 • Wiek dziecka

  Wiele zależy od wieku dziecka. Niemowlęta i dzieci w wieku przedszkolnym mogą być zadowolone z przyjścia koleżanki lub dwojga na herbatę i braku zorganizowanych zajęć. Jednak nieco starsze dzieci będą potrzebowały bardziej zorganizowanego podejścia i być może zewnętrznego miejsca, w zależności od liczby.Pomocne może być zaangażowanie samego dziecka w planowanie, aby upewnić się, że jest zadowolone z tego, co sugerujesz. Nie jest fajnie organizować przyjęcie z urodzinowym chłopcem lub dziewczynką płaczącą w kącie, ponieważ chcieli zrobić coś innego.
 • Miejsce imprezy

  Istnieje szeroki zakres opcji dla miejsc imprezowych, od własnego domu przez sale kościelne i podobne miejsca, po miękkie gry, baseny i tym podobne. Twoje wybory będą zależeć od:
  • liczba dzieci, które chcesz zaprosić;
  • Twój budżet;
  • zajęcia, które chcesz zaoferować na przyjęciu; oraz
  • liczba dostępnych dorosłych pomocników.
   Zanim zorganizujesz swoje pierwsze przyjęcie dla dzieci, Twoje dziecko prawdopodobnie będzie na co najmniej jednej lub dwóch imprezach, więc prawdopodobnie będziesz mieć rozsądne pojęcie o tym, co jest dostępne lokalnie. Możesz również poprosić innych rodziców o pomysły i sprawdzić opcje w lokalnych centrach rekreacji i miękkiej zabawie. Większość obiektów rozrywkowych i rekreacyjnych oferuje opcje imprez dla dzieci, a ceny są zaskakująco konkurencyjne, nawet w drogich lokalizacjach. Wiele z nich zapewnia również catering, eliminując ten szczególny stres.
   Najlepsza wskazówka!
   Popularne miejsca często można rezerwować z trzymiesięcznym wyprzedzeniem, więc jeśli chcesz gdzieś konkretnego miejsca i masz na myśli jedną datę, przyjdź wcześniej.
 • Liczby

  Kiedy dzieci są małe, powiedzmy w wieku około trzech lub czterech lat, ich rodzice zazwyczaj zostają z nimi na imprezie. Oznacza to, że jesteś ograniczony tylko miejscem. Gdy dzieci podrosną, jesteś ograniczony liczbą dzieci, którymi Ty i twoi dorośli pomocnicy możecie zarządzać, a także ograniczeniami budżetowymi lub lokalowymi (na przykład niektóre miejsca pobierają opłatę za dziecko).Przydatną zasadą jest obliczanie możliwych do opanowania liczb jako wieku dziecka plus jeden lub dwa więcej. Ewentualnie weź pod uwagę, że każdy dorosły może (w przybliżeniu) zarządzać trzema do pięciorga dzieci, chociaż to zależy od dzieci.

 • Temat

  Chociaż nie jest to konieczne, czasami warto mieć motyw imprezy, ponieważ pomaga to uczynić znane gry i zajęcia bardziej nowatorskimi. 
  Na przykład: Na imprezę piracką możesz „Przypnij dziób papugi” zamiast ogona na osiołku.
  Możesz także dostosować zajęcia rzemieślnicze do tematu, co ułatwia wybór odpowiednich opcji, a także dekoracji stołów i zaproszeń.
 • Pomocnicy dla dorosłych

  Liczba dorosłych pomocników, których potrzebujesz, zależy od tego, co planujesz zrobić na przyjęciu.
  Na przykład, jeśli impreza obejmuje zorganizowaną aktywność, w której instruktorami zarządzają grupą, prawdopodobnie nie potrzebujesz dodatkowej pomocy. Z drugiej strony, jeśli planujesz awanturnicze gry, opłaca się mieć do pomocy kilku innych dorosłych.
  Wybierz swoich dorosłych pomocników ostrożnie iz wyprzedzeniem: potrzebujesz ludzi, na których możesz polegać, aby utknąć i pomóc, bez konieczności zbytniego kierowania nimi. Dziadkowie mogą być dobrymi opcjami, ciotki i wujkowie lub inni rodzice.
 • Zaproszenia

  Rozsądne jest wysłanie zaproszeń na około miesiąc przed imprezą. Jeśli jednak twoja drużyna będzie na wakacjach szkolnych, prawdopodobnie dobrym pomysłem będzie wysłanie ich nieco dalej, aby mieć czas na pogoń za maruderami.

  Upewnij się, że podałeś numer telefonu komórkowego lub e-mail do odpowiedzi na zaproszenia, a także (jeśli jest to konieczne do celów cateringowych) termin odpowiedzi.
 • wyczucie czasu

  Z reguły dwie do dwóch i pół godziny to wystarczająco dużo na każdą imprezę dla dzieci. Do tego czasu ty i dzieci będziecie mieli już dość. Jeśli możesz, wybierz porę, w której dzieci normalnie jadły: na przykład od 15 do 17, ponieważ wtedy mniej prawdopodobne jest, że dzieci powiedzą „Och, nie jestem głodny, po prostu będę dalej grać w piłkę nożną”. na dmuchanym zamku / bieganiu ”, ponieważ jest to znacznie trudniejsze do opanowania.
 • Torty imprezowe

  Torty imprezowe są najwyraźniej niezbędne. Bez nich żadna impreza nie jest kompletna. Ale nie muszą być strasznie drogie, a do ich napełniania są różne modele:
  • Możesz wybrać uświęconą tradycją opcję i dostarczyć kilka kawałków „plastiku”, dostępnych w większości dużych sprzedawców detalicznych. Większość pęka w ciągu około pięciu minut od otwarcia torby imprezowej, a większość dorosłych uzna je za stratę pieniędzy.
  • Zamiast tego możesz wydać swój budżet na mały, ale fajny prezent, wraz z balonem i butelką bąbelków oraz ciastem. Odpowiednie prezenty to długopis i notatnik, gumka lub małe rzemiosło. Jest to szczególnie łatwe, gdy masz mniej dzieci, ponieważ Twój budżet może być mniej ograniczony.
  • Jeśli w ramach imprezy wykonałeś zajęcia rzemieślnicze lub poszukiwanie skarbów, całkowicie dopuszczalne jest odesłanie dzieci do domu z nie więcej niż ukończonymi pracami rzemieślniczymi i kawałkiem tortu urodzinowego. Możliwe jest nawet użycie „dekorowania torby imprezowej” jako jednej z czynności rzemieślniczych.
  • Pojedynczy, nieco większy prezent, taki jak książka lub rzemiosło, wraz z kawałkiem ciasta stanowią akceptowalną alternatywę dla któregokolwiek z powyższych.
 • Ciasto

  Kupione lub zrobione jest w porządku, w zależności od twoich umiejętności pieczenia. Domowe prawdopodobnie smakuje lepiej, ale kupione w sklepie może być piękniej udekorowane (chyba że Ty lub ktoś znajomy jest mistrzem dekorowania ciast).Zaskakująco łatwo i skutecznie udekorować ciastka kremem i małymi słodyczami, z dodatkiem ludzików Lego. Szybkie wyszukiwanie w Google takich rzeczy jak „tort na basen” lub „tort na ścianę wspinaczkową” pokaże Ci wiele pomysłów na proste dekoracje, które wyglądają bardzo efektownie.
  Ciasto możesz zrobić i udekorować z kilkudniowym wyprzedzeniem i przechowywać w hermetycznym pojemniku.

Najlepsza wskazówka!


Zrób dwa ciasta (lub jedno i partię małych ciastek wróżek). Wytnij jedną z góry i użyj jej do wypełnienia torebek na przyjęcia, a drugą zostaw na świeczkę i moment „szczęśliwych urodzin”. Dzięki temu nie będziesz musiał ciąć ciasta w pośpiechu, zanim wszyscy wyjdą, i upewnisz się, że urodzinowy chłopiec lub dziewczynka zjedzą własne ciasto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *