Najważniejsze wskazówki dotyczące przetrwania wakacji szkolnych

Wakacje szkolne mogą być trudnym okresem dla rodziców, zwłaszcza pracujących rodziców. Zrównoważenie pracy z opieką nad dziećmi jest trudne i często kosztowne.

Nawet jeśli jesteś w domu, zapewnienie dzieciom rozrywki może być trudne, szczególnie jesienią i zimą, kiedy pogoda jest zła i wychodzenie na zewnątrz jest większym wyzwaniem.

Ale zrób to dobrze, a święta mogą być cudownym czasem dla wszystkich, w tym dla Ciebie. Oto kilka wskazówek, jak przetrwać, a nawet cieszyć się wakacjami szkolnymi.


10 sposobów na zarządzanie świętami szkolnymi

1. Zaangażuj innych ludzi

Twoi znajomi, szczególnie ci z dziećmi lub rodzice przyjaciół Twoich dzieci, również będą próbować znaleźć sposób na zabawianie swoich dzieci podczas wakacji szkolnych.

Używanie siebie nawzajem jako rozrywki jest korzystne dla obu stron, więc nie musisz się z tym źle czuć.

Wspólne robienie rzeczy zapewni dzieciom gotową rozrywkę, a Tobie rozmowę dorosłych.

Latem można spotkać się gdzieś na zewnątrz, w tym w parku, lub pójść do kawiarni z miejscem do zabawy na świeżym powietrzu. Zimą możesz chodzić do swoich domów, na miękkie place zabaw, a nawet do muzeów. Dzieci mogą bawić się razem, podczas gdy Ty możesz napić się herbaty lub kawy i porozmawiać.


2. Korzystaj z zasobów społeczności

Zasoby społecznościowe, takie jak kościoły i biblioteki, często organizują sesje rzemieślnicze lub dni w czasie wakacji szkolnych, a co więcej, prawdopodobnie są niedrogie.

Nawet jeśli będziesz musiał zostać, Twoje dzieci będą zajęte i zajęte, a prawdopodobnie dostaniesz filiżankę herbaty lub kawy.

Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na strony internetowe „What’s On” lub tablice ogłoszeń w lokalnych domach kultury, bibliotekach i kościołach i poproś innych rodziców o pomysły.

Biblioteki są również dobrymi miejscami do spędzania czasu, ponieważ są źródłem bezpłatnych książek. Możesz siedzieć i czytać swoim dzieciom, jeśli chcesz, lub mogą czytać książki, aby zdecydować, czy im się podobają. Około godziny wyboru książek, a następnie filiżanka kawy w kawiarni, może być dobrym sposobem na spędzenie poranka o każdej porze roku.


3. Zwróć uwagę na sport i inne „obozy”

Szkoły i ośrodki sportowe doskonale wiedzą, że rodzice pracują, a dzieci potrzebują rozrywki.

Większość szkół prowadzi swego rodzaju kluby wakacyjne, z których wiele jest otwartych dla szerszej społeczności, a nie tylko dla dzieci w szkole. Niektóre prowadzą bardzo specyficzne kluby sportowe lub sesje treningowe, co może być dobre, jeśli Twoje dziecko uprawia sport.

Wiele obozów oferuje stawki dzienne lub tygodniowe, więc możesz wysłać dzieci na kilka dni lub tylko jeden dzień jako degustator, jeśli naprawdę potrzebujesz coś zrobić.

Polecam sprawdzić stronę z kursami dla dzieci.

Najlepsza wskazówka!


Jeśli Twoje dziecko martwi się, że będzie samotnie uczęszczało do klubu lub na sesję, spróbuj zorganizować spotkanie z przyjacielem. Możesz nawet umówić się na spotkanie na zewnątrz, więc nie musisz wchodzić sam.


4. Wykorzystaj resztę rodziny

Wakacje szkolne to dobry czas na czerpanie z zasobów rodziny.

Potraktuj to jako danie swoim dzieciom szansy na spędzenie czasu z kuzynami/dziadkami/innymi krewnymi. Możesz to zrobić w dzień lub w nocy, w zależności od odległości, a także wieku dzieci.

Ewentualnie rozważ dzielenie się dziećmi z innymi członkami rodziny, gdzie zabierasz ich dzieci na kilka dni, a następnie odwzajemniają się.


5. Korzystaj z bezpłatnych i dotowanych zasobów

Wiele muzeów, zwłaszcza w większych miastach, jest bezpłatnych lub mocno dotowanych, co czyni je tanią opcją rozrywki.

To również sprawia, że ​​są zajęci, więc jeśli możesz zaplanować wizytę na kilka dni pod koniec wakacji, kiedy inne osoby są w szkole, może to być lepsze.

Najlepsza wskazówka!


Skorzystaj ze strony internetowej miejsca, aby zaplanować swoją wizytę i oszczędź konieczności przeglądania map i przewodników, gdy tam jesteś.

NIE próbuj robić za dużo, zwłaszcza jeśli jest to bezpłatne, ponieważ zawsze możesz wrócić. Spojrzenie na jedną lub dwie galerie, a następnie powrót do domu lub na lunch będzie bardziej pozytywnym doświadczeniem niż próba upchania się w większej liczbie.


6. Planuj z wyprzedzeniem

Jeśli masz przed sobą cztery, sześć, a nawet więcej tygodni urlopu, warto zaplanować z wyprzedzeniem. W szczególności:

  • Zaznacz, kiedy planujesz razem wyjechać na wakacje i upewnij się, że masz wystarczająco dużo czasu na wcześniejsze pakowanie i pranie;
  • Jeśli twoje dzieci będą spędzać czas z dziadkami lub innymi członkami rodziny, a także na wakacjach z tobą, postaraj się wygospodarować im czas tak, aby nie czuły, że są poganiane od jednej rzeczy do drugiej (a ty mieć czas na pranie ubrań i przepakowywanie toreb);
  • Postaraj się zorganizować co najmniej jedną lub dwie „zorganizowane” rzeczy każdego tygodnia, takie jak dni wolne z przyjaciółmi lub zajęcia rzemieślnicze , tak aby oczekiwanie na spontaniczną rozrywkę było mniejsze;
  • Rozłóż swoje wydatki, zwłaszcza jeśli masz ograniczony budżet, aby drogie rzeczy nie wydarzyły się w pierwszym tygodniu wakacji, pozostawiając resztę jako trochę zawiedzioną.

7. Idź „ poza sezonem ” na zajęcia

Najlepszą opcją jest robienie rzeczy o „niewłaściwej” porze roku.

Na przykład latem idź na miękkie zabawy i zajęcia w pomieszczeniach lub na lokalny basen. Zimą ubierz się ciepło i idź i zwiedzaj lokalny park.

Chodzi o to, aby uniknąć tłumów, ale nadal daj swoim dzieciom szansę na doświadczenie tych zajęć.


8. Sprawdź oferty specjalne i wydarzenia w lokalnych miejscach

Ponieważ tak wiele osób wyjeżdża na wakacje, lokalne miejsca, takie jak ośrodki wypoczynkowe i baseny, często mają specjalne oferty, zwłaszcza w środku tygodnia. Dzięki temu możesz zrobić więcej ze swoimi dziećmi w ramach budżetu.

Wiele miejsc, w tym muzea i galerie sztuki, organizuje również specjalne imprezy rodzinne podczas wakacji szkolnych. W Wielkiej Brytanii nieruchomości National Trust są w tym szczególnie dobre.


9. Zaopatrz się w zajęcia rzemieślnicze lub sprzęt

Upewnij się, że masz pod ręką mnóstwo zajęć w pomieszczeniach, zaplanowanych i gotowych do wyjścia, zwłaszcza na mokre dni lub jeśli nieoczekiwanie będziesz musiał popracować przez kilka godzin.

Szukaj sklepów oferujących zajęcia rzemieślnicze lub zestawy i zaopatrz się na wypadek sytuacji awaryjnych, a także wykorzystaj lokalną bibliotekę lub Internet jako źródło pomysłów na zajęcia rękodzielnicze, które można łatwo zestawić.


10. Zaplanuj ucztę na koniec wakacji

Na przykład zaplanuj zabranie dzieci w jakieś wyjątkowe miejsce, na przykład do muzeum lub parku rozrywki, lub do miejsca, do którego od dawna chciały się wybrać.

Ma to dwa główne cele:

Po pierwsze, jest to kamień milowy, że wakacje się skończyły i wszyscy wrócą do szkoły lub pracy.

Po drugie, działa jako nagroda za dobre zachowanie podczas wakacji (lub łagodna groźba w przypadku złego zachowania).

Co więcej, daje to każdemu, łącznie z tobą, coś, na co można się spodziewać, zwłaszcza jeśli masz jakiś czas bez większego zaplanowania.

One thought on “Najważniejsze wskazówki dotyczące przetrwania wakacji szkolnych

  1. Pingback: Umiejętności rodzicielskie | Rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *