Przegląd planów rozwoju osobistego

Nasza strona na temat planowania rozwoju osobistego wyjaśnia, dlaczego udokumentowanie swoich celów i planów dotyczących rozwoju osobistego może być pomocne, zwłaszcza jeśli chcesz rozwinąć określone umiejętności. Po zaplanowaniu rozwoju możesz dalej rozwijać umiejętności, które zidentyfikowałeś.

Ale nawet to nie koniec procesu, ponieważ ważne jest, aby przejrzeć i ocenić swój rozwój.

Ten refleksyjny proces ma dwa główne cele:

  • Aby sprawdzić, czy rzeczywiście postępowałeś zgodnie z planem rozwoju; i
  • Aby upewnić się, że Twój planowany rozwój pomógł Ci osiągnąć Twoje cele.

Może się również okazać, że Twoje cele nie są już ważne i chcesz je zaktualizować.

Regularny proces przeglądu może zatem prowadzić do przeglądu zarówno twoich celów, jak i planowanych działań rozwojowych, aby upewnić się, że zabiorą cię tam, gdzie chcesz.


Ocena rozwoju osobistego

Warto poświęcić czas na regularne sprawdzanie swoich działań pod kątem swoich planów, prawdopodobnie co kwartał. Rzadziej i może się okazać, że nie przykładasz wystarczająco wysokiego priorytetu do swoich działań programistycznych i nie dopuściłeś do postępu. Częściej i prawdopodobnie okaże się, że nie poczyniłeś wystarczających postępów lub że masz ochotę odłożyć recenzję, ponieważ ostatnia była tak nowa.

Regularne przeglądy sprawią, że będziesz mieć na oku swoją aktywność i nie będziesz kusił, aby rozwój osobisty był niższym priorytetem.

Łatwo jest zapomnieć o rozwoju osobistym, zwłaszcza jeśli właśnie rozpocząłeś nową pracę lub kurs studiów. Ale regularny przegląd twojego planu rozwoju utrzymuje proces na właściwym poziomie.

Pomocne jest udokumentowanie swojego myślenia podczas procesu przeglądu. Oznacza to, że następnym razem będziesz mógł spojrzeć wstecz i pamiętać, dlaczego zmieniłeś swoje cele lub działania. Pomaga także w wyszczególnieniu przyczyn tych decyzji i upewnieniu się, że nie są one po prostu „ tak naprawdę nie przeszkadzało mi ”.


Sprawdzanie twoich celów

Co roku mniej więcej pomocne może być przeanalizowanie osobistych celów rozwojowych. Podobnie jak w przypadku przeglądu zaplanowanych działań, ważne jest, aby poświęcić czas na ten proces. Ponownie pomocne jest również udokumentowanie tego, ponieważ zmusza cię to do wyartykułowania swojego rozumowania.

Zapytaj siebie:

  • Czy te cele naprawdę są tym, co chcę osiągnąć bardziej niż cokolwiek innego?
  • Czy inspirują mnie do działania?

Jeśli odpowiedź na którekolwiek z nich brzmi „nie”, prawdopodobnie masz złe cele.

Spójrz na naszą stronę dotyczącą ustawiania osobistych celów, aby zobaczyć, czy możesz opracować nowe i bardziej inspirujące cele.

Jednak bardziej prawdopodobne jest, że odpowiedź brzmi „tak, ale…”

Innymi słowy, tak, to mniej więcej to, czego chcesz, ale dopracowałeś swoje myślenie świadomie lub nieświadomie. W takim przypadku dostosuj swój cel, aż poczujesz się bardziej zainspirowany, i naprawdę jest to, co chcesz osiągnąć więcej niż cokolwiek innego.

Po ustaleniu zmienionych celów możesz przejść przez proces decydowania, jakie działania potrzebujesz, aby rozwinąć swoje umiejętności.


W kierunku praktyki refleksyjnej

Z czasem regularne przeglądy i refleksje nad osiągnięciami powinny stać się nawykiem. Pomocne może być przeczytanie naszej strony na temat praktyki refleksyjnej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Przedstawiony na tej stronie proces regularnego sprawdzania twoich planów i celów jest krokiem w tym kierunku. Zapewnia, że ​​poświęcisz czas na refleksję i miejmy nadzieję, że zaczniesz dokumentować swoje myślenie i postępy w rozwoju osobistym.

Pamiętaj jednak, że nie ma pośpiechu. Istnieje powód, dla którego rozwój osobisty nazywany jest czasem „uczeniem się przez całe życie”…

Liczba wyświetleń: 1512

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *