Ustalanie celów osobistych

Istnieje silna korelacja między motywacją, celami osobistymi i osiągnięciami. 

Aby uzyskać odpowiednią motywację i rzeczywiście osiągnąć, pomagasz poświęcić trochę czasu na myślenie o swoich osobistych celach i tym, co chcesz osiągnąć w życiu.

To, co chcemy osiągnąć, jest jednak dla nas osobiste i może ulec zmianie przez całe życie. Na przykład w szkole możesz chcieć uzyskać dobre oceny, a później możesz zdać egzamin na prawo jazdy lub znaleźć pracę.

Ważne jest, aby wyznaczyć sobie jasne cele, jeśli chcesz osiągnąć swoje ambicje.

Związek między motywacją, celami i osiągnięciami

Ludzie chcą wiedzieć, że osiągnęli lub mają możliwość osiągnięcia czegoś wartościowego, znaczącego lub ważnego.

Zrozumienie związku między motywacją , wyznaczaniem celów osobistych i osiąganiem pomoże ci ustalić realistyczne cele osobiste, co z kolei pozwoli Ci osiągnąć więcej w dłuższej perspektywie.

Cele osobiste mogą zapewnić długoterminowy kierunek i krótkoterminową motywację.

Cele pomagają nam skupić się na tym, czym chcemy być lub gdzie chcemy iść z naszym życiem. Mogą być sposobem na wykorzystanie wiedzy oraz zarządzanie czasem i zasobami, abyś mógł skoncentrować się na jak najlepszym wykorzystaniu swojego potencjału życiowego.

Ustawiając jasno określone cele osobiste, możesz mierzyć swoje osiągnięcia i obserwować swoje postępy; jeśli nie uda ci się osiągnąć jednego kroku, możesz ponownie ocenić swoją sytuację i wypróbować nowe podejście. Utrzymywanie celów życiowych jasno określonych i aktualizowanych w miarę zmieniania się i ewolucji okoliczności to jeden z najpotężniejszych sposobów na utrzymanie motywacji przez całe życie.

Życiowe cele

Ważne jest, aby pamiętać, że myśląc o tym, co chciałbyś osiągnąć w swoim życiu, zmiana jest nieunikniona.

Wasze okoliczności i priorytety zmienią się przez całe wasze życie. W wieku 40 lat możesz zdać sobie sprawę, że nigdy nie będziesz pianistą koncertowym – tak jak planowałeś, gdy miałeś 19 lat. Jednak będą jeszcze inne rzeczy, które możesz osiągnąć, i nadal możesz doskonalić swoje pianino -granie i czerpanie z tego przyjemności.

Myśląc o swoich życiowych celach, dobrym pomysłem jest uczynienie ich wyzwaniami i ekscytującymi. Oprzyj je na swoich mocnych stronach, ale spraw, by były odpowiednie dla ciebie i ostatecznie osiągalne.

Liczba wyświetleń: 1054

3 thoughts on “Ustalanie celów osobistych

  1. Pingback: Praktyczne kroki w rozwoju osobistym | Rozwój osobisty

  2. Pingback: Co to jest osobista inicjacja? | Rozwój osobisty

  3. Pingback: Udoskonalanie i zawężanie Twojej osobistej wizji | Rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *