Poprawa wydajności: niektóre szczególne techniki

Nasza strona o Identyfikowaniu obszarów do rozwoju zawiera więcej informacji o tym, jak zidentyfikować swoje mocne i słabe strony. Wyjaśnia również, że sposób, w jaki określisz swój „problem” lub wyzwanie, wpłynie na sposób, w jaki zdecydujesz się je rozwiązać.

Popraw swoje umiejętności poprzez rozwijanie swoich słabości

Istnieje wiele sposobów, w jakie możesz zacząć pracować nad obszarami słabości. Przy sporządzaniu planu rozwoju osobistego pomocne może być uwzględnienie kilku różnych metod rozwiązywania problemów. Pomaga to utrzymać zainteresowanie.

Dostępne opcje:

 • Formalne kursy lub możliwości uczenia się, prowadzące do uzyskania kwalifikacji lub nie;
 • Bardziej nieformalne doświadczenia związane z uczeniem się, takie jak czytanie, mentoring lub shadowing;
 • Celowe zastosowanie formalnego uczenia się w określonej sytuacji, aby zobaczyć, co się stanie; i
 • Bezpośrednie uczenie się na podstawie własnego doświadczenia, poprzez proces refleksji (więcej informacji na naszej stronie poświęconej praktyce refleksyjnej ) i transfer wiedzy.

  Więcej o kursach i szkoleniach możesz dowiedzieć się na stronie szkolenia24.pl.

To, który wybierzesz i kiedy, będzie zależeć od wielu czynników, w tym konsekwencji finansowych, ponieważ formalne kursy i kwalifikacje zwykle kosztują pieniądze, a także wartość, którą Twoim zdaniem prawdopodobnie z nich uzyskasz.


Transfer wiedzy

Transfer wiedzy jest procesem czerpania z istniejących obszarów wiedzy i uczenia się ich stosowania na nieco inne sposoby. W efekcie jest to sposób na nadanie sensu swoim wyzwaniom poprzez wykorzystanie tego, co już wiesz z innego ustawienia.

Kluczem do transferu wiedzy jest zidentyfikowanie czegoś, w czym jesteś naprawdę dobry. Wiele osób, zwłaszcza gdy znajdują coś trudnego, ma trudności z określeniem czegokolwiek, w czym są „ekspertami”. Ale w tym przypadku to coś znaczy:

 • Możesz to zrobić stosunkowo łatwo;
 • Gdzie nie musisz być nadzorowany; i
 • To, co lubisz lub, co gorsza, czujesz się komfortowo.

Pomocne jest zidentyfikowanie czegoś, co ma kilka etapów, a nie tylko jeden.

Transfer wiedzy w praktyce

 1. Określ kluczowe wyzwanie, przed którym stoisz, tak szczegółowo, jak to możliwe. Na przykład praca pisemna może być trudna, ponieważ nigdy nie wiesz, od czego zacząć.
 2. Zidentyfikuj coś, co robisz naprawdę dobrze. Może to mieć miejsce w pracy, poza pracą, w domu, podczas nauki lub przy hobby.
 3. Pomyśl i wypisz wszystkie umiejętności, których używasz, aby dobrze to zrobić. Niezależnie od tego, jaki poziom szczegółowości Ci odpowiada, jest w porządku, ale zastanów się nad nimi nie tylko pod kątem umiejętności, ale także tego, co z nimi robisz.
 4. Teraz zastanów się, jak każda z tych umiejętności może ci pomóc w rozwiązaniu zidentyfikowanego wyzwania. Ponownie zastanów się, co możesz zrobić z umiejętnością, która pomoże Ci sprostać wyzwaniu.
 5. Na koniec zastanów się, czy Twoje wyzwanie „ma teraz sens”: czy masz umiejętności potrzebne do wykonania tej pracy?

Uczenie się na błędach

Jednym z najpotężniejszych sposobów uczenia się i rozwoju jest popełnianie błędów. Chociaż nikt nie zalecałby celowego robienia czegoś źle, błędy zdarzają się każdemu, zwłaszcza jeśli jesteś przygotowany na podjęcie ryzyka i spróbowanie czegoś nowego.

Możesz traktować błędy jako coś, o czym należy wyciszyć i nigdy więcej nie mówić, albo jako okazję do nauki. Robienie błędów:

 • Daje ci szansę zrobienia czegoś źle, a następnie zastanowienia się, jak mogłeś i / lub powinieneś zrobić to inaczej; i
 • Jeśli masz szczęście, możesz odkryć prawdziwe prawdy o dobrych sposobach pracy i poprawić relacje.

Ostatnie słowo

Istnieje wiele różnych sposobów uczenia się i rozwijania swoich umiejętności. Ta strona przedstawia niektóre opcje, ale jest wiele innych.

Kluczem jest rozpoznanie, co zadziała w Twoim przypadku, i upewnienie się, że nie skupiasz się tylko na jednej opcji. W końcu różnorodność jest przyprawą życia, dotyczy to także rozwoju osobistego.

Liczba wyświetleń: 831

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *