Jak zarządzać rozwojem osobistym?

Istnieje wiele kroków w zarządzaniu rozwojem osobistym.

Oto klika z nich:

1. Opracowanie osobistej wizji

Rozwój osobisty może być po prostu dla zabawy. Jednak dla większości z nas łatwiej jest zmotywować się do nauki i doskonalenia, jeśli mamy na to cel. Rozwijanie osobistej wizji – jasne wyobrażenie, gdzie chcesz być za kilka miesięcy lub lat i dlaczego – jest kluczową częścią rozwoju tego celu.

cel

2. Planowanie rozwoju osobistego

Gdy już wiesz, gdzie chcesz być, możesz zacząć planować, jak się tam dostać. Opracowanie indywidualnego planu rozwoju nie jest konieczne, ale czyni proces planowania bardziej realistycznym.

planowanie

Więcej informacji na temat tej części procesu znajduje się na naszej stronie dotyczącej planowania rozwoju osobistego.

3. Nadzorowanie osobistego rozwoju

Często dobrym pomysłem jest rejestrowanie własnego rozwoju. Zapisując kluczowe zmiany w nauce i rozwoju w miarę ich pojawiania się, będziesz mógł później zastanowić się nad swoimi sukcesami.

Ta refleksja może pomóc zmotywować cię do zdobycia większej liczby umiejętności w przyszłości. Staraj się prowadzić dziennik nauki lub dziennik, rozwijając swoje umiejętności i wiedzę.

Zobacz naszą stronę na temat praktyki refleksyjnej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić:

dziennik

4. Przegląd planów rozwoju osobistego

Regularne przeglądy twoich osobistych planów rozwoju i twoich działań rozwojowych zapewnią, że będziesz uczył się na podstawie tego, co zrobiłeś. Zapewni to również, że twoje działania będą cię nadal zbliżać do twoich celów, a twoje cele lub wizja pozostaną dla ciebie odpowiednie.

sprawdzanie
Liczba wyświetleń: 770

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *