Jak znaleźć czas na rozwój osobisty?

Kiedy ludzie zaczynają pracować nad rozwojem osobistym i planowaniem kariery, szybko zdają sobie sprawę, ile czasu może to zająć.

Ważne jest przeznaczenie czasu w swoim programie na skupienie się wyłącznie na osobistym dokumencie rozwojowym, ale musisz także zrobić sobie przerwę i pozwolić refleksji nieświadomości.

W napiętym harmonogramie nie zawsze jest to łatwe. Staraj się traktować to jak projekt roboczy, z terminami, zasobami, które należy wykorzystać, aby osiągnąć cel i kimś, kto będzie odpowiedzialny.

czas

Oto kilka prostych sposobów na znalezienie wolnego czasu:

1. Pracuj w domu

Praca w domu to świetny sposób, aby nie rozpraszać się i robić rzeczy. Żadnych znajomych z pracy, którzy proszą o przerwę. Nie ma hałasu z otwartej przestrzeni, ani nikt nie chodzi do ciebie z pytaniem. 

Tak samo można robić szkolenia i kursy z domu, online. Czytaj – Jakie są popularne szkolenia online?

Kiedy skończysz swoje codzienne zadania, zamiast zaczynać nowe zadanie, zacznij pracować nad swoim rozwojem. Jeśli to pomoże, zobacz to jak projekt roboczy. Firma skorzysta na twoim osobistym i zawodowym rozwoju, więc nie ma powodu, dla którego nie powinieneś poświęcać czasu w godzinach pracy na zbadanie, jak możesz poprawić.

praca

2. Zaplanuj to z góry w swoim kalendarzu

Sprawdź swój kalendarz na kilka dni / tygodni wcześniej, wybierz dzień, w którym nie masz jeszcze zaplanowanego spotkania i zarezerwuj sobie przynajmniej dwie godziny.

Podczas tych godzin zamknij się w pokoju , aby być w cichym otoczeniu i pomóc Ci się skoncentrować . Poinformuj swoich współlokatorów o tym, co robisz na wypadek, gdyby cię potrzebował. Oraz staraj się unikać rozproszenia tak bardzo, jak to możliwe (unikaj w tym czasie wiadomości e-mail i Facebook).

kalendarz

3. Zrób to w swoim czasie indywidualnym

Jeśli nie masz ani minuty dla siebie w pracy, możesz poczekać, aż wrócisz do domu i zaczniesz myśleć o swoim rozwoju. Niezależnie od tego, czy jest to wieczór, weekend, czy nawet wakacje, spróbuj spędzić trochę czasu na własną rękę, aby rozpocząć to, czego nie możesz zrobić w pracy.

 Twoje życie osobiste może być również bardzo zajęte, szczególnie jeśli masz dzieci. Wtedy zaleciłbym wzięcie jednego dnia lub dwóch wolnego, kiedy dzieci są w szkole, aby móc usiąść przy stole i rozpocząć swój plan rozwoju.

planowanie

4. Zajmij się tym w trakcie podróży do pracy

Zawsze możesz sprawić, by dojazd do pracy był momentem refleksji i rozwoju osobistego. Możesz czytać lub słuchać książki, pomyśleć o swoich celach i dlaczego są one dla Ciebie ważne lub wykorzystać ten moment do medytacji. A także pisać w dzienniku i notować wszystko, czego nauczyłeś się ostatnio.

Jazda do pracy

Nie możesz wykonać żadnej z tych opcji?

Jeśli te cztery opcje nie są możliwe i naprawdę nie możesz znaleźć czasu na rozpoczęcie rozwoju, to prawdopodobnie dlatego, że teraz nie jest dobry moment, aby uczynić to priorytetem. Nie ma osądu i powinieneś być miły dla siebie.

Po prostu zadaj sobie pytanie, co Cię powstrzymuje i co możesz zmienić, aby zacząć. Nigdy nie będziesz pracować nad rozwojem osobistym w tym samym tempie. W niektóre dni / tygodnie / miesiące będziesz mógł uczynić to priorytetem, a innym razem będzie to bardziej skomplikowane. Jeśli wiesz, jak ważne jest to i jesteś zdeterminowany, by się rozwijać, poświęcisz czas w taki czy inny sposób.

Liczba wyświetleń: 1718

2 thoughts on “Jak znaleźć czas na rozwój osobisty?

  1. Pingback: Praktyczne kroki w rozwoju osobistym | Rozwój osobisty

  2. Pingback: Jak spędzić wolny czas? | Rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *