10 korzyści z samotnego spędzania czasu

Gdy jesteśmy sami, piszemy SMS-y, dzwonimy, wysyłamy e-maile, ale spędzanie czasu ze sobą może przynieść ogromne korzyści.

W tym prospołecznym świecie jesteśmy pod silnym wpływem na rzecz przebywania z ludźmi lub przynajmniej ciągłej interakcji z innymi, czy to za pośrednictwem mediów społecznościowych czy innych środków elektronicznych. Zawsze gdzieś idziemy, coś robimy lub przynajmniej rozmawiamy z kimś o tym, że gdzieś idziemy lub coś robimy.


Proponujemy czytanie książek – ksiazkiczytamy.pl/ – zobacz co czytać.

Oto 10 korzyści z samotnego spędzania czasu:

1) Nie ma presji na to, jak dobrze sobie radzisz.

Kiedy jesteś sam, możesz poświęcić trochę czasu na zaangażowanie się w czynności, które naprawdę lubisz, bez presji, jak dobrze je wykonujesz lub jak osiągnąłeś.

Radość polega na robieniu, doświadczaniu i czerpaniu radości z wyrażania siebie.

2) Twoja unikalna marka kreatywności kwitnie.

Twoja wyjątkowa marka kreatywności rozkwita, gdy zostaniesz usunięty z wpływów zewnętrznych.

Jeśli chcesz pomalować dom, namalować obraz, zaprojektować coś, coś napisać, wymyślić coś, spędzić cichy czas, pozwalając swojej wyobraźni na genialną swobodę odkrywania możliwości. To może być najbardziej satysfakcjonujące doświadczenie. Poznaj swoje umiejętności i zainteresowania. Możesz wymyślić coś, co zmieni twoje życie.

3) Przygotuj się, odśwież i przygotuj się do walki ze światem.

Żyjemy w bardzo gorączkowym społeczeństwie. Stres i choroby związane ze stresem są najwyższe w historii. Samodzielne spędzanie czasu pozwala ci się przygotować, odświeżyć i być bardziej gotowym stawić czoła światowi zewnętrznemu, gdy pojawi się ponownie.

4) Spokojny czas może pomóc w rozwiązaniu problemów.

Wystarczy usiąść i przemyśleć problem, zastanowić się, co go spowodowało i jak najlepiej go rozwiązać, aby uzyskać bardzo skuteczne rozwiązania. Ale nawet jeśli nie uda się znaleźć rozwiązania, samo poświęcenie czasu na przemyślenie sprawy i głębsze zrozumienie problemu może przynieść spokój i odwagę do kontynuowania.

5) Uzyskaj lepsze zrozumienie siebie.

Czy naprawdę znasz siebie? Czy czujesz, że naprawdę rozumiesz, kim jesteś?

Większość ludzi tego nie robi. Chociaż spędzanie więcej czasu w samotności może nie dać pełnej odpowiedzi na to pytanie, z pewnością może dać ci znacznie lepsze zrozumienie tego, jak naprawdę się czujesz w związku z wydarzeniami w życiu.

Możesz odkryć więcej swoich umiejętności, pasji, zainteresowań, a nawet nie lubić. Masz poczucie, kim jesteś i gdzie pasujesz na świecie. Daje to pewność siebie .

6) Możesz znaleźć nowego najlepszego przyjaciela.

Zadowolenie z życia jest silnie oparte na zadowoleniu z tego, kim jesteś. Jeśli spędzasz czas sam, dowiesz się więcej o sobie.

Jeśli naprawdę kopiesz i dogłębnie poznajesz siebie i czerpiesz radość z tego, kim jesteś, twoje interakcje ze światem również będą działały lepiej, ponieważ kiedy wiesz i lubisz, kim jesteś jako osoba, pokazuje to wszystko, co robisz i mówisz. To bardzo atrakcyjna jakość.

7) Zrób więcej.

Czy masz listę rzeczy, które musisz zrobić, chcesz zrobić? Czy twoja lista nigdy nie wydaje się być krótsza, ponieważ zawsze jesteś zbyt zajęty, aby zająć się robieniem rzeczy na liście?

Spędzanie czasu na własną rękę zapewni ci nieprzerwany czas na wykonanie tych czynności. W zależności od tego, co znajduje się na liście, możesz lub nie lubić ich robić, ale na pewno poczujesz się lepiej po ich ukończeniu. Pojawisz się z mniejszym stresem, mniejszym obciążeniem umysłu i satysfakcją z dobrze wykonanej pracy.

8) Bądź bardziej zrelaksowany i tolerancyjny.

Czy czasami czujesz się poirytowany i łatwo denerwujesz się ludźmi? Czy czasami zdarza się, że wokół ciebie jest wiele „szarpnięć”?

Im bardziej denerwują Cię ludzie, a im jest ich więcej, tym więcej możesz skorzystać z własnego czasu. Nie możesz zmienić świata, nie możesz zmienić tego, co mówią lub robią inni ludzie. Ale możesz zmienić swoje zdanie na ich temat. Po spokojnym, spokojnym czasie, kiedy robisz to, co ci się podoba, lub nic nie robisz, irytacje w życiu dramatycznie się zmniejszają, ponieważ jesteś teraz zrelaksowany i bardziej tolerancyjny.

9) Poznaj możliwości swojego życia.

Możesz odkryć możliwości swojego życia. Co chciałbyś osiągnąć lub zrobić? Jak sobie z tym poradzić? Co musisz zrobić, aby zacząć? Zastanów się. Pozwól umysłowi wędrować. 

Po prostu myśl o tym, co da ci najwięcej satysfakcji, najwięcej radości. Co to jest? Nie spiesz się, aby zajrzeć do środka i zastanowić się, co sprawi, że twoje życie będzie najbardziej warte życia, zarówno dla siebie, jak i dla tych, których kochasz. Może to być coś, co pochodzi z twojej pracy lub nie. Ważne jest to, że przynosi radość i angażuje pasję.

10) Ciesz się czasem z kimś niesamowitym.

I wreszcie, świetnym pomysłem jest spędzanie czasu na własną rękę, ponieważ jesteś niesamowity, a spędzanie czasu z kimś niesamowitym jest cudowną, radosną i niesamowitą rzeczą do zrobienia. Spędź czas sam i ciesz się.

Czas dla ciebie może przynieść ci wiele korzyści, a także sprawi, że czas spędzony z innymi będzie przyjemniejszy, ponieważ będziesz się lepiej z sobą dostosowywać i zrelaksować.

Więcej możesz się dowiedzieć na stronie ze szkoleniami: http://www.szkolenia24h.pl/oferty/kat_interpersonalne/kat2_zarz%C4%85dzanie-soba-w-czasie

Liczba wyświetleń: 1493

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *