Elementy motywacji

1. Cel osobisty do osiągnięcia

Możesz pomyśleć o osobistym dążeniu do osiągnięcia jako ambicji, a może osobistej inicjacji. Warto jednak o tym pomyśleć również pod względem sposobu myślenia.

Istnieją dwa rodzaje sposobu myślenia, stały i wzrostu.

  • Osoby o ustalonym sposobie myślenia wierzą, że talent jest zakorzeniony i że nie możemy zmienić naszego poziomu umiejętności.
  • Osoby nastawione na wzrost uważają, że mogą poprawić swoje umiejętności poprzez ciężką pracę i wysiłek.

Badania pokazują, że ci, którzy wierzą, że mogą się poprawić – czyli mają nastawienie do wzrostu – są znacznie bardziej skłonni do osiągnięcia tego, co wybiorą. Postawa wzrostu jest zatem ważnym elementem osobistego dążenia do sukcesu.

2. Zaangażowanie w realizację celów

Istnieją znaczne dowody, nawet jeśli wiele z nich jest niepotwierdzonych, że ustalanie celów jest ważne dla naszego ogólnego dobrobytu.

Jeśli chcesz prowadzić szczęśliwe życie, przywiązuj je do celu, a nie do ludzi lub rzeczy.

Albert Einstein

Z pewnością ma sens, że „ jeśli nie dążysz do niczego, łatwo to osiągnąć” i że większość z nas potrzebuje czegoś w swoim życiu, aby osiągnąć cel. Świadomość tego, gdzie chcesz się znaleźć, i zrozumienie, w jaki sposób planujesz się tam dostać, jest istotną częścią motywacji.

Aby uzyskać więcej informacji na temat ustalania dobrych celów, zobacz nasz wpis na temat ustalania celów osobistych:

3. Inicjatywa

Inicjatywa to, w rzeczywistości, umiejętność korzystania z okazji, kiedy się pojawiają.

Stare powiedzenia „ patrz, zanim skoczysz ”, a „ głupcy pędzą tam, gdzie aniołowie boją się stąpać”, zawierają wiele prawdy. Ważne jest również, aby przemyśleć wszystko i upewnić się, że podejmujesz właściwą decyzję za siebie.

Inicjatywę można zatem uznać za połączenie odwagi i dobrego zarządzania ryzykiem:

  • Zarządzanie ryzykiem jest konieczne, aby zapewnić, że określisz odpowiednie możliwości do rozważenia i że będą one miałydla ciebie odpowiedni poziom ryzyka ; i
  • Odwaga jest niezbędna, aby pokonać lęk przed nieznanym nieodłącznie związany z nowymi możliwościami.

4. Optymizm

Optymizm to umiejętność patrzenia na pozytywną stronę lub pozytywnego myślenia. Odporność to zdolność do „odbicia” po niepowodzeniu lub zachowania pozytywnej pozycji w obliczu wyzwań. Oba są ściśle powiązane, choć nie do końca takie same.

Odporni ludzie używają swojej zdolności myślenia jako sposobu radzenia sobie z negatywnymi reakcjami emocjonalnymi na wydarzenia. Innymi słowy, używają pozytywnego lub racjonalnego myślenia, aby zbadać, a jeśli to konieczne, przezwyciężyć reakcje, które rozumieją, mogą nie być całkowicie logiczne. Są również gotowi prosić o pomoc, jeśli to konieczne, a także hojnie oferować swoją pomoc innym potrzebującym.

Liczba wyświetleń: 1384

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *