Umiejętności liczenia

Lepsze umiejętności liczenia prowadzą do lepiej płatnej pracy, lepszego samopoczucia i mniej stresującego życia.

Umiejętności liczenia są nie tylko dla naukowców, księgowych i podatników. Wiele zawodów i zawodów wymaga przynajmniej podstawowego zrozumienia matematyki i liczenia. Poświęć trochę czasu na rozwinięcie umiejętności liczenia – nigdy nie jest za późno na naukę.

W dalszym ciągu sugerował, że wiele osób nie może znaleźć pracy, ponieważ mają trudności z czytaniem wykresów i interpretacją dokumentów, podczas gdy na przykład hydraulicy mogą mieć trudności z wykonaniem niezbędnych obliczeń w celu zainstalowania kotła, w wyniku czego stracą dochody.


Zaskoczyć może fakt, że prawie połowa populacji Anglii w wieku produkcyjnym (17 milionów) posiada umiejętności liczenia równoważne z tymi, których oczekuje się od 11-letniego dziecka.

Ten problem nie występuje tylko w Anglii czy Wielkiej Brytanii.

W badaniu przeprowadzonym w  Australii  liderzy biznesu zostali zapytani, jak słaba umiejętność liczenia wpłynęła na ich biznes. Ponad trzy czwarte respondentów stwierdziło, że ich działalność ucierpiała, a prawie 40% zgłosiło efekt od umiarkowanego do wysokiego.

W  USA  dwie trzecie wszystkich 13–14-latków i ponad połowa 9–10-latków uzyskało wyniki poniżej poziomu uznanego za „biegłego” dla ich grupy wiekowej w ramach National Assessment of Educational Progress w 2019 r.

Słaba umiejętność liczenia to ogromny problem, który dotyka ludzi i organizacje w sposób, który nie jest od razu oczywisty.

Dorośli ze słabymi umiejętnościami liczenia są dwukrotnie bardziej narażeni na bezrobocie niż ci, którzy mają pewne kompetencje w zakresie liczenia. Dorośli z przynajmniej podstawowymi umiejętnościami liczenia mogą spodziewać się zarobków o jedną czwartą więcej niż ci, którzy nie mają umiejętności niezbędnych do rozwiązywania podstawowych problemów matematycznych.

Osoby o słabych umiejętnościach liczenia rzadziej będą w stanie zaoszczędzić pieniądze na codziennych sprawach, takich jak wizyta w supermarkecie.

Jest też mniej prawdopodobne, że będą w stanie znaleźć lub wynegocjować najlepsze oferty dotyczące produktów finansowych, a zatem jest bardziej prawdopodobne, że zapłacą wyższe odsetki od wyższych poziomów zadłużenia. Dobrze udokumentowano, że problemy z zadłużeniem mogą prowadzić do stresu i / lub depresji. Od jednej trzeciej do połowy osób ze słabymi umiejętnościami liczenia pragnie je poprawić, ale mniej niż 4% faktycznie uczęszczało na jakiekolwiek zajęcia z liczenia.


Rozwijaj swoje umiejętności liczenia

Wierzymy również, że zrozumienie podstawowych zasad liczenia i matematyki będzie miało ogromne znaczenie we wszystkich aspektach Twojego życia: zwiększy Twoje szanse na zatrudnienie, pomoże Ci lepiej zrozumieć otaczający Cię świat, zaoszczędzi czas i pieniądze, a nawet poprawi Twoje dobre samopoczucie i zmniejszają stres.

Dzięki jasnym opisom, dyskusjom i przykładom mamy nadzieję dać naszym czytelnikom podstawową wiedzę na temat „Funkcjonalnej numeracji”. Naszą misją jest rozwój biblioteki zawierających informacje, przystępnych przewodników obejmujących podstawy funkcjonalnych umiejętności liczenia – matematyki, z której możesz korzystać na co dzień.Nie wszyscy musimy być wielkimi matematykami i nie wszyscy jesteśmy naukowcami zajmującymi się rakietami, ale zrozumienie podstawowych zasad codziennego liczenia, arytmetyki i matematyki otworzy wiele drzwi.

Pomocna może się okazać strona ze szkoleniami w zakresie finansów.

One thought on “Umiejętności liczenia

  1. Pingback: Co to są testy psychometryczne? | Rozwój osobisty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *