Łamigłówki drewniane

Połączenie zabawy z ćwiczeniami umysłu, korzystnie wpływającymi na pamięć i koncentrację. Łamigłówki drewniane to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną lub na samodzielną, kreatywną zabawę. Przekładanie i przesuwanie elementów, dopasowywanie ich do całości, kombinacje obrazkowe, logiczne wnioskowanie, a nawet ćwiczenie zręczności!

Korzyści płynące z zabawy łamigłówkami

Układanki typu puzzle, budowanie przestrzennej wieży czy dopasowywanie do siebie elementów układanki, to przede wszystkim świetna, relaksująca zabawa. Jednak trzeba wspomnieć o tym, że ta zabawa niesie z sobą korzyści, mające wpływ na zdrowie. Ćwiczenia umysłowe wzmacniają pamięć krótkotrwałą i zwiększają ilość połączeń między komórkami nerwowymi mózgu. Co z tego wynika? Zwiększenie koncentracji, polepszenie pamięci u seniorów i rozwój wyobraźni przestrzennej u dzieci. Usprawnienie procesu myślenia i rozwój intelektualny w połączeniu z świetna zabawą!

Czytaj – Łamigłówki, układanki, modele drewniane

Wykonanie detali

Drewniane elementy zostały dopracowane co do najmniejszego szczegółu, a co za tym idzie są estetyczne. Wykonane z naturalnych, ekologicznych tworzyw, są przyjemne w dotyku, a przy tym trwałe. Przebadanie laboratoryjnie – mogą być używane przez młodszych graczy po 3 roku życia. Miłe w odbiorze, delikatne odcienie brązów wprowadzą graczy w przyjemny nastrój podczas główkowania.

Zastosowanie

Przekładanie kolorowych kółek, układanie przestrzennej wieży, dopasowywanie do siebie elementów układanek płaskich i przestrzennych – to świetna zabawa na długie wieczory lub nudne, deszczowe niedziele.  Łamigłówki drewniane mogą być świetnym prezentem dla babci lub dziadka, którzy lubią grać w sudoku, rozwiązywać krzyżówki i diagramy. Mogę okazać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych obrazkowych puzzli. Co więcej, mogą przyciągnąć także młodszych graczy, odciągając ich od gier komputerowych czy telefonów komórkowych. Wiele z tych układanek zostało wynalezionych już bardzo dawno temu. W niczym nie dorównują im marne imitacje, w które można grać na smartfonach i konsolach.

W co można zagrać?

Sklep internetowy TYLKORELAKS.PL w swojej ofercie posiada całą gamę możliwości. Łamigłówki drewniane puzzle, z których układa się wskazane obrazki, dopasowując elementy tak, aby wyglądały jak na obrazku. Układanie liczb w odpowiedniej kolejności. Przekładanie drewnianych kółek, które mają stworzyć konkretną kombinację. W końcu jest również i przestrzenna wieża, która ma utrzymać stabilność podczas dokładania do niej kolejnych elementów. Przekładanie, dopasowywanie, układanie danego kształtu! Tutaj każdy miłośnik łamigłówek znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *