Terapia złości

Istnieją kroki i działania, które możesz podjąć, aby pomóc sobie w radzeniu sobie ze złością. Dla wielu osób podjęcie tych kroków wystarczy, aby zapanować nad gniewem. Jednak w przypadku niektórych osób może być wskazane skorzystanie z usług profesjonalnego doradcy lub psychoterapeuty, aby pomóc w rozwiązywaniu problemów związanych z gniewem.

Continue reading „Terapia złości”

Radzenie sobie z agresją

Niestety wielu z nas ma do czynienia z agresywnymi ludźmi, czy to w ramach naszej pracy, czy w trakcie codziennego życia. Rodzice małych dzieci często borykają się z frustracją i agresją na co dzień – ale może to być łatwiejsze do opanowania niż agresja u innego dorosłego! W końcu to nie do przyjęcia, by dać dorosłemu „chwilę przerwy”, nawet jeśli myślisz, że to prawdopodobnie pomogłoby wam obojgu.

Continue reading „Radzenie sobie z agresją”

Łamigłówki drewniane

Połączenie zabawy z ćwiczeniami umysłu, korzystnie wpływającymi na pamięć i koncentrację. Łamigłówki drewniane to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną lub na samodzielną, kreatywną zabawę. Przekładanie i przesuwanie elementów, dopasowywanie ich do całości, kombinacje obrazkowe, logiczne wnioskowanie, a nawet ćwiczenie zręczności!

Continue reading „Łamigłówki drewniane”

Osobiste wzmocnienie

Wzmocnienie osobiste oznacza przejęcie kontroli nad swoim życiem. Chodzi o coś więcej niż tylko czuć się zdolnym do tego, chociaż jest to ważny element.

Prawdziwe osobiste wzmocnienie wymaga wyznaczenia znaczących celów, aby określić, czego chcesz od życia, a następnie podjęcia działań, aby je osiągnąć i mieć większy wpływ na otaczający Cię świat.

Continue reading „Osobiste wzmocnienie”

Poprawa samooceny

Poczucie własnej wartości to to, co o sobie myślisz lub co masz o sobie. Każdy ma chwile, kiedy czuje się trochę przygnębiony lub trudno mu uwierzyć w siebie. Jeśli jednak stanie się to długoterminową sytuacją, może to prowadzić do problemów, w tym problemów ze zdrowiem psychicznym, takich jak depresja lub lęk. Niektóre z objawów niskiej samooceny mogą być również oznaką tych problemów.

Continue reading „Poprawa samooceny”