Łamigłówki drewniane

Połączenie zabawy z ćwiczeniami umysłu, korzystnie wpływającymi na pamięć i koncentrację. Łamigłówki drewniane to świetny pomysł na spędzenie czasu z całą rodziną lub na samodzielną, kreatywną zabawę. Przekładanie i przesuwanie elementów, dopasowywanie ich do całości, kombinacje obrazkowe, logiczne wnioskowanie, a nawet ćwiczenie zręczności!

Korzyści płynące z zabawy łamigłówkami

Układanki typu puzzle, budowanie przestrzennej wieży czy dopasowywanie do siebie elementów układanki, to przede wszystkim świetna, relaksująca zabawa. Jednak trzeba wspomnieć o tym, że ta zabawa niesie z sobą korzyści, mające wpływ na zdrowie. Ćwiczenia umysłowe wzmacniają pamięć krótkotrwałą i zwiększają ilość połączeń między komórkami nerwowymi mózgu. Co z tego wynika? Zwiększenie koncentracji, polepszenie pamięci u seniorów i rozwój wyobraźni przestrzennej u dzieci. Usprawnienie procesu myślenia i rozwój intelektualny w połączeniu z świetna zabawą!

Czytaj – Łamigłówki, układanki, modele drewniane

Wykonanie detali

Drewniane elementy zostały dopracowane co do najmniejszego szczegółu, a co za tym idzie są estetyczne. Wykonane z naturalnych, ekologicznych tworzyw, są przyjemne w dotyku, a przy tym trwałe. Przebadanie laboratoryjnie – mogą być używane przez młodszych graczy po 3 roku życia. Miłe w odbiorze, delikatne odcienie brązów wprowadzą graczy w przyjemny nastrój podczas główkowania.

Zastosowanie

Przekładanie kolorowych kółek, układanie przestrzennej wieży, dopasowywanie do siebie elementów układanek płaskich i przestrzennych – to świetna zabawa na długie wieczory lub nudne, deszczowe niedziele.  Łamigłówki drewniane mogą być świetnym prezentem dla babci lub dziadka, którzy lubią grać w sudoku, rozwiązywać krzyżówki i diagramy. Mogę okazać się ciekawą alternatywą dla tradycyjnych obrazkowych puzzli. Co więcej, mogą przyciągnąć także młodszych graczy, odciągając ich od gier komputerowych czy telefonów komórkowych. Wiele z tych układanek zostało wynalezionych już bardzo dawno temu. W niczym nie dorównują im marne imitacje, w które można grać na smartfonach i konsolach.

W co można zagrać?

Sklep internetowy TYLKORELAKS.PL w swojej ofercie posiada całą gamę możliwości. Łamigłówki drewniane puzzle, z których układa się wskazane obrazki, dopasowując elementy tak, aby wyglądały jak na obrazku. Układanie liczb w odpowiedniej kolejności. Przekładanie drewnianych kółek, które mają stworzyć konkretną kombinację. W końcu jest również i przestrzenna wieża, która ma utrzymać stabilność podczas dokładania do niej kolejnych elementów. Przekładanie, dopasowywanie, układanie danego kształtu! Tutaj każdy miłośnik łamigłówek znajdzie coś dla siebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *